Balkon music festival

Chciałbym zacząć pisanie mojego i zarazem NASZEGO bloga, od bardzo ważnego wydarzenia jakim było dla mnie zagranie imprezy balkonowej.

Pomysł w mojej głowie zrodził się już bardzo dawno, ale nie chciałem się wychylać i denerwować sąsiadów głośną muzyką (a okazało się, że pragnęli tego w tamtym momencie bardzo mocno).

Ulica Obywatelska to bardzo nowoczesne osiedle, na którym mieszka wielu wspaniałych i młodych ludzi. Mamy wspólną grupę na facebooku i to właśnie od niej się zaczęło.

Jedna z sąsiadek wrzuciła post o balkonowej dyskotece. Moja przyjaciółka z tego osiedla, mianowicie Magda, która oznaczyła mnie pod tym postem. Długo mnie nie trzeba było namawiać. Dosłownie 3 sekundy namysłu mi wystarczyły. Napisałem -dobra, zróbmy to !

Mieszkańcy bardzo się zaangażowali, to tak naprawdę oni załatwili wszystkie zgody i pozwolenia. Wszyscy zareagowali na prawdę bardzo entuzjastycznie na to wydarzenie. Moja koleżanka Natalia sama z siebie, bez mojej prośby zrobiła plakat. Przemek z osiedla załatwił ich wydruk i rozwiesił po całym naszym oraz sąsiednim osiedlu.

Obywatelska dyskoteka miała się odbyć dokładnie 17 kwietnia 2020 roku. Od samego rana chodziłem niezwykle podekscytowany, wiedziałem, że będzie to coś wielkiego i będzie o nas głośno. O pomoc poprosiłem mojego przyjaciela Kacpra, żeby nakręcił całe wydarzenie. Jak zawsze mogłem na niego liczyć- załatwił nawet drona !

Postanowiłem założyć również zrzutkę, wszystkie zebrane pieniądze miały zostać przekazane na Zielonogórski szpital.

Łącznie odbyły się trzy edycje Balkon Music Festival. Dokładnie. Trzy największe dyskoteki w czasach pandemii w Polsce.

Na dwóch zbieraliśmy na szpital, udało się uzbierać aż 15 tysięcy.

Trzecia edycja to pomoc dla zielongórskiego schroniska .

Zielona Góra ponownie pokazała wielkie serca i w teń dzień uzbieraliśmy ponad 3 tysiące złotych oraz karmę o szacowanej wartości 2 tysięce złotych.

Wow brawo Zielona !

Do zobaczenia i do usłyszenia na waszych balkonach i nie tylko 🙂

Ps podczas jednej z dyskotek do robienia zdjęć zgłosił się nie kto inny jak nasz fotograf Filip. Uwielbiam ludzi zaangażowanych i dających coś od siebie. On dał coś dobrego, ja mu dałem jedno z pierwszych miejsc w projekcie. Dzięki stary, za wtedy i za wszystko. Świetne lata przed nami. Piona

EDYCJA 1

EDYCJA 2

EDYCJA 3

Autor filmu: Kacper Kurowski